Chodovar

Chodovar

Chodovar, tak právě tento název patří jedinečnému rodinnému pivovaru v Chodové Plané. V jeho areálu najdete velmi oblíbené uvolňující pivní lázně, stylovou restauraci Ve skále a malé historické muzeum s pivními exponáty. Ročně zde za kvalitním odpočinkem a nezapomenutelnými zážitky přijíždějí lidé ze všech koutů Evropy a dokonce i celého světa. O kvalitu lázní a pivovaru tedy skutečně strach mít nemusíte. Chodová Planá patří mezi jedny z nejlepších pivních lázní na světě.

Historie Chodovaru

Nejstarší písemná zmínka o Chodovaru pochází z roku 1573, kdy byl pivovar vytesán do žulové skály. Původní pivovar byl však zničen rozsáhlým požárem v roce 1861. Jeho tehdejší majitel hrabě Berchem se však velmi rychle postaral o jeho obnovení a nechal nad původními sklepy postavit pivovar nový. Od těch dob prošel pouze pár nutnými opravami, takže se dá říct, že ho v tomto stavu můžeme vidět i dnes. Kromě klasického zlatavého piva zde najdete i vynikající černé. Za rok pivovarská sladovna vyprodukuje až 2000 tun sladu a z pivovaru vyjde až 90 000 hektolitrů piva.

Zajímavosti Chodovaru

Zájem o návštěvu historického areálu Chodovaru rok od roku roste. Ať už jde o samotnou prohlídku, o odpočinek v pivních lázních nebo pořádání nějaké oslavy v rozlehlé pivovarské zahradě. V Chodové Plané jsou všichni hosté vždy srdečně vítaní.

Zobrazit nabídku pobytů a procedur