Pivovar Chodovar

Pivovar Chodovar

Pivovar Chodovar, který je znám také pod názvem Pivovar Chodová Planá je rodinný pivovar a nedílná součást velmi oblíbeného relaxačního komplexu, jehož součástí jsou uvolňující pivní lázně, stylová pivní restaurace a dobové pivní muzeum. Pivovar byl původně vystavěn v prastarých sklepeních vytesaných přímo do žuly za dob zdejšího chodského hrádku a nejstarší dochovaný písemný doklad o chodu celého tohoto výjimečného pivovaru pochází z roku 1573.

Historie pivovaru

Tento původní pivovar byl však roku 1861 zničen rozsáhlým a nezastavitelným požárem, a tak jeho majitel hrabě Berchem nechal vystavět nový, umístěn nad původními sklepy. A právě v téhle podobě se pivovar s malými úpravami dochoval až do dnes a ročně ho navštěvují statisíce spokojených turistů, kteří absolvují komentovanou prohlídku. Během hodiny zjistí, jak se vlastně pivo vyrábí, co je na jeho výrobu potřeba, kolik lidí v pivovaru pracuje a jak dlouho trvá, než se dostane z pivovaru až na kuchyňský stůl. V čem je tajemství onoho zlatavého moku, který milují milióny lidí po celém světě?

Další zajímavosti

Pokud se do pivovaru vypravíte, čeká zde na Vás úchvatný historický areál skalního labyrintu, malé pivovarské muzeum s pivními exponáty a tajemstvím pivovarské historie, pivovarská recepce a jedinečné pivní lázně plné relaxačních procedur.

Zobrazit nabídku pobytů a procedur